Home › Zrób, aby uśmiech zjawiał się na twojej twarzy!

Zrób, aby uśmiech zjawiał się na twojej twarzy!


geburtstagsgrüße
Idziesz ulicą i widzisz tyle ludzi, a żadne z nich się nie uśmiecha. Każde z nich ma przygnębioną minę, która w pierwszej kolejności rzuca się w oczy. W naszych głowach w momencie tworzy się opinia o tych osobach. Wiadomo, że ludzie, którzy się śmieją są postrzegani jako ci bardziej sympatyczniejsi, optymistyczni. Można by powiedzieć, że wręcz zarażają uśmiechem! Podobno śmianie się wydłuża życie kolejno o 15 sekund. Nie jest pewne czy to się sprawdza, aczkolwiek nie zaszkodzi spróbować. Zdarzają się także dni, kiedy nie masz ochoty na żadną rozrywkę, pogrążasz się w rozpaczy i wyczekujesz aż sobie pójdzie. Pomóż mu w tym! Spraw, by poczuł się niepotrzebny, a przez to szybciej da ci spokój.

Najprostszym sposobem jest najpospolitsze ruszanie się. Włącz muzykę i zacznij tańczyć, a możesz też poćwiczyć. Wtedy twój mózg uwalnia endorfiny, a przez nie świat wydaje się być piękniejszy. Można rzec, że swego rodzaju narkotyk, ale całkowicie nieszkodliwy.

Pomijając to, że poczujesz się szczęśliwszy, to spalisz niechciane kalorie.

Zobacz ile korzyści! Jeśli pogoda jest deszczowa, a na niebie kotłują się czarne chmury, wówczas jest większa szansa na to, że dopadnie cię smutek. Większość osób tak ma. Twój organizm po prostu "wyłapuje" poszczególne bodźce ze środowiska i interpretuje je po swojemu. Można właśnie w taki sposób to wytłumaczyć. Gdy budzisz się, odsłaniasz rolety, a za oknem zauważasz piękne słońce, którego promienie lekko dotykają cię po twarzy, ptaszki wesoło ćwierkają, to wszystko zachęca do tego, by w jednej chwili wyjść na powietrze, dodaje energii, by uczynić coś, czego nie robi się na co dzień. Ach, gdyby tak ciągle mogło być. Niestety, czas smutnej jesieni sprzyja temu, by owinąć się w koc jako naleśnik i nakłania do tego, aby przekoczować w ten sposób przez całą zbliżającą się zimę. Wówczas należy wziąć sprawy w swoje ręce i kategorycznie mu odmówić. Odnajdź swoje hobby, które dotąd zaniedbałeś, ale jeżeli jeszcze go nie masz, to spróbuj je odkryć! Udowodniono, że nawet sztuczny uśmiech może przynieść korzyści. Pomaga redukować stres i polepsza samopoczucie.

Uśmiech może także działać korzystnie na stosunki z innymi ludźmi, przez co ułatwia kontakt z nimi. Dzięki uśmiechowi i pozytywnemu nastrojowi staniesz się bardziej kreatywny. Ludzie poczną cię postrzegać jako osobę godną zaufania. Przeprogramujesz swój mózg na lepsze myślenie, a tym samym zarazisz nim otaczające cię osoby. Jak widać, śmianie się ma sporo swoich zalet. Nie zwlekaj już dłużej, wstań, podnieś głowę i zrób ogromny uśmiech!.


<< Poprzedni
Następny >>