Home › Urozmaicony wypoczynek we Wrocku

Urozmaicony wypoczynek we Wrocku

Wrocław jest miastem o niezwykle starej oraz bogatej historii.

W ciągu wieków znajdował się w granicach kilku królestw, by wreszcie, razem z zakończeniem II wojny światowej, zostać polskim miastem. Jest to bardzo lubiana metropolia turystyczna, wizytowana również przez zagranicznych podróżnych. Co warto zobaczyć w stolicy Dolnego Śląska?

kalkulator kredytu hipotecznego
Początek dwudziestego wieku był czasem wzniesienia wielu interesujących budynków modernistycznych w mieście.

Wówczas zbudowano Most Grunwaldzki, Dom Towarowy Renoma czy gmach sądu na Podwalu.

Miłośnicy secesyjnych budowli także będą mieli co zwiedzać we Wrocławiu, przykłady budowli tego stylu możemy znaleźć na ulicy Kiełbaśniczej oraz Rzeźniczej.

Wrocław to także ciekawe świątynie, pochodzące ze Średniowiecza.

Będą to zazwyczaj ceglane świątynie zachowane w Gotyckiej stylistyce.

Turyści lubiący długie, wieczorne spacery, powinni odwiedzić Ostrów Tumski, najstarszą zachowaną część miasta. Lecz Wrocław to nie tylko walory architektoniczne, także osoby pragnące się dobrze bawić znajdą tam ciekawe wrażenia.

W położonym niedaleko centrum Pasażu Niepolda, możemy spotkać modne puby oraz dyskoteki, umieszczone jeden na drugim.

Również sam Rynek zajmuje wiele lokalów gastronomicznych, lecz ceny tam będą nieco wygórowane. Na każdym kroku Starego Miasta turyści spotkają interesujące restauracje, oferujące różnorodne dania. Stary ratusz miejski jest z kolei siedzibą najstarszej restauracji w tej części Europy - Piwnicy Świdnickiej. Rodziny przybywające z dziećmi musza udać się do miejskiego ogrodu zoologicznego. Dzięki inwestycjom sprzed kilku lat, miejsce owe jest obecnie niezwykle nowoczesne, możemy obserwować tam bardzo dużo różnych gatunków zwierząt. Zabawa na cały dzień zapewniona, na obszarze ZOO można zjeść także obiad. Wrocław jest z pewnością jednym z najpopularniejszych miejsc turystycznych w państwie. Każdego roku wizytowany jest przez setki tysięcy turystów z kraju i reszty Europy.

Nic w tym dziwnego, przecież ma on do zaoferowania odwiedzającym mnóstwo interesujących atrakcji..