Home › Te suplementy pomagają pozbycie się nadwagi na zawsze

Te suplementy pomagają pozbycie się nadwagi na zawsze

Jagody acai rosną tylko w puszczach Amazonii. Ich właściwości prozdrowotne i odchudzające znane są społeczeństwu na całym świecie. Oczywiście transport tych wrażliwych owoców do naszego kraju nie jest możliwe, dlatego skutecznie zastępuje się je tabletkami na bazie acai, czy ich sokiem. Jakie zalety posiada?Badania soku z jagód acai wykazały i potwierdziły ogrom właściwości tego owocu. Głównie odnoszą się one profilaktyki wielu chorób, ale i działanie wspomagające w ich leczeniu. Oczywiście najbardziej słyną ze wspomagania odchudzania.

Sok z acai zawiera 12 polifenoli, które odpowiedzialne są między innymi za pracę układu krwionośnego człowieka.

Toteż pozwalają uniknąć zawału serca, choroby wieńcowej, miażdżycy. Antyoksydanty, które też znaleźć można w acai opóźniają procesy starzenia i walczą z wolnymi rodnikami. Jest ich tam więcej, aniżeli w uznanych za przodownika winogronach. W acai odnaleziono 29 kwasów nienasyconych, w tym Omega 6 i Omega 9 – pozwalają one minimalizować gorszy cholesterol. Dla czynnych fizycznie jagody także mają znaczenie. Zawierają bowiem mnóstwo aminokwasów – wpływają na jakość i siłę mięśni.

Białko wpływa prócz tego na jakość skóry, włosów i paznokci. Nadto sok podnosi energię. Składniki jagód acai mają też wpływ na minimalizowanie ryzyka uaktywnienia chorób nowotworowych, choroby Alzheimera, osteoporozy i wielu innych schorzeń. Zalet jagód jest mnóstwo. Warto dodać do codziennej diety te zbawienne jagody, w różnej postaci, żeby chwalić się nie tylko zdrowiem, siłą, sprawnością lecz także smukłą sylwetką. Tubylcy z Ameryki Południowej stosują jagody od wieków i cieszą się długim życiem, krzepą i młodym wyglądem..


Zobacz:
Jak szybko schudnąć w tydzień