Home › Tania wycieczka do Izraela

Tania wycieczka do Izraela

Większość Polaków, niekoniecznie Chrześcijan, ochoczo odwiedziłaby Ziemię Świętą.

Nic w tym dziwnego, jest to magiczny rewir, posiadający bardzo dużo monumentów.

Sam Izrael a także jego metropolia, Tel Awiw, także oferują pełno wrażeń. Jeżeli chcesz wybrać się do tego kraju i nie stracić majątku, powinieneś wiedzieć, jak odpowiednio zaplanować swoją podróż. Niedrogie linie samolotowe już od paru lat proponują interesujące opcje podróży do Tel Awiwu. Lecz w rozróżnieniu od terminu, opłata za taką samą wycieczkę może być inna. Zupełnie nie opłaca się jechać do Izraela w lipcu oraz w sierpniu - wówczas temperatura jest bardzo wysoka a ceny lotów wywindowane. Najprzyjemniejsza pogoda panuje tam od marca nawet do czerwca, wówczas jednak ceny lotów także nie są zbyt atrakcyjne. Natomiast w październiku zaczyna się okres deszczowy, wtedy możemy polecieć do tego państwa za 200 zł w obie strony. Mimo deszczu, temperatura wciąż jest wyższa niż 20 stopni, a opady nie trwają wiecznie.

Aby z Tel Awiwu dostać się do Jerozolimy można wypróbować zarówno pociągu oraz autobusu.

Lepiej zakwaterować się w stolicy, a w obrębie wycieczki odwiedzić to fascynujące miejsce. Jest to metoda o wiele mniej ryzykowna, jeżeli ktoś boi się przebywać w okolicach strefy Gazy. Izrael to fascynujący, wiekowy region, który może zaoferować nam mnóstwo rozrywki, nie tylko dla osób religijnych. W Tel Awiwie możemy wybrać się na plaże, skorzystać z wycieczki do Hajfy, spróbować smakowitej, regionalnej kuchni. Ziemia Święta mieści się parę godzin jazdy od stolicy, samą podróż przemierzamy drogą lądową - pociągiem lub autobusem.

Jerozolima jest miejscem stosunkowo niegroźnym, lecz w czasie dwutygodniowej wycieczki, lepiej na dłużej pozostać w Tel Awiwie.

.